در این مطلب قصد داریم در مورد اینکه چگونه یک تبلیغات پیامکی تاثیر گذار ای ایجاد کنیم بحث کنیم و چند راهکار اصلی را برایتان شرح دهیم.

 

متن پیامک ساده

مهمترین پارامتر در نوشتن متن اس ام اس تبلیغاتی توجه به ساده بودن متن است و باید متن را به ساده ترین شکل ممکن تنظیم کنیم و از نوشتن مطالب و نکات اضافی باید بپرهیزیم.

 

متن پیامک کوتاه

اس ام اس و پیامک که نام دیگر آن پیام کوتاه میباشد و باید اصل کوتاه بودن متن رعایت شود چون اکثر مردم پیام های تبلیغاتی طولانی را کامل نمیخوانند یا بخاطر نمیسپارند پس حتما سعی کنید که با کمترین کلمات و جملات یک متن تاثیرگذار تنظیم کنید.

 

متن تبلیغاتی جذاب

چه چیزی شما را از سایر رقبا متمایز میکند؟ چرا باید مردم شما را به دیگر رقیبان ترجیح بدهند و شما را انتخاب کنند؟ خدمات رایگان دارید؟ گارانتی بازگشت وجه دارید؟ حتما شما یک چیز منحصر به فردی دارید که با اشاره کردن به وجه تمایز در متن اس ام اس خوانندگان تبلیغ را به خودتان جذب کنید.

 

معرفی کردن خود در متن پیامک

همانطور که میدانید در ارسالهای سامانه پیامکی فقط شماره پنل است که روی گوشی مخاطبین میفتد و شما باید نام خودتان یا شرکت و برندتان را در متن اس ام اس معرفی کنید و فقط به درج یک شماره تلفن یا آدرس بسنده نکنید.

 

مشتریان و مخاطبان را به وبسایتتان دعوت کنید

اگر یک وبسایت اینترنتی دارید که در آنجا تمام ویژگی ها و مشخصات و مزایا و خدمات و… خودتان را معرفی کرده اید در پیامک تبلیغاتی به وبسایت اینترنتی خود اشاره کنید تا بازدیدکنندگان به سایت شما بیایند و شما را بهتر بشناسند.

 

مخاطبان را با اسمشان عنوان کنید

در صورتیکه میسر باشد برای هر مخاطب یک متن متمایز تنظیم کنید و آنها را با نامشان خطاب کنید مثلا پیامک اینگونه شروع شود: جناب آقای محمدی ….

اینکار باعث میشود تا دریافت کننده پیامک آن را با جدیت بخواند و از اینکه شما ایشان را فراموش نکرده اید خرسند شود.

 

متن های مختلف برای دسته های مختلف

اگر مخاطبان شما چند دسته هستند یا برای گروه های مختلفی پیامک ارسال خواهید کرد سعی کنید برای هر گروه متن متفاوتی تنظیم کنید.

 

یادداشت نتیجه ی ارسال انبوه

بعد از هر بار ارسال با تعداد انبوه نتیجه بازخود ارسالهایتان را بررسی و یادداشت کنید تا برای ارسالهای بعدی تغییرات لازم و مفید را لحاظ کنید.